inşaat nem kurutma

İnşaat nem kurutma neden bu kadar önemli diye sürekli soruyorlar? Hızlı inşaat yapımı için artık bir kere daha çok önemli olduğunu vurgulamak zorundayız. Hızlı inşaat yapımı size vakit ve nakit kazandırmakla beraber sağlam yapılar oluşturmanızı sağlar. İnşaat yapımı aslında hız gerektiren bir durumdur. Ne kadar hızlı olursanız o kadar çok yeni yapılar yapabilirsiniz. Doğal kurutma sürecini beklemek zor bir durumdur. Şöyle bir açıklama getirirsek doğal kurutma süreci dediğimiz süreç güneş ışınlarıyla ısıtarak nemi kurutma işlemidir. Bu yüzdende eskiden inşaatlar genellikle yaz aylarında yapılırdı. Bu şekilde olunca yapılan konutlar sadece yaz aylarına özel olurdu. Ve kışın hiçbir iş yapılmadığından inşaat sektöründe sürekli bir zarar olurdu. İnşaatlarda nem kurutmanın bir diğer önemli noktası eğer bir inşaat firması iseniz müşterilerinize tam bir teslim tarihi verebilirsiniz. Eğer nem kurutma cihazları kullanmazsanız müşterilerinize zamanının da teslim edersiniz. Peki inşaatta nem kurutmayı nerde kullanıyoruz. Şap atıldıktan sonra duvara astar çekildikten sonra ya da beton dökülme işleminden sonra ya da zemin işlemlerinde… Bu işlemlerin süresini kısaltmak için mutlaka inşaat nem kurutma cihazı kullanılması gerekmektedir. Nem kurutma işleminden sonraki aşama inşaat kurutma işlemidir. Ve rahatlıkla inşaatınızı tamamlayabilirsiniz. İnşaat kurutma işleminden önce kullanılan inşaat nem alma işleminde nem alma cihazları ile nem çekilir bu sayede nem suya dönüştürülüp dışarı atılabilmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ancak yeni kurutma işlemine geçirilebilir. Nem kurutma cihazlarımız havadaki fazla nemi alır ve inşaat kurutma cihazlarımızda sıcak hava üfleyerek kurutma işlemini tamamlıyorlardı. Peki sadece yapım aşamasındaki inşaatlar için mi kullanılabilir bu nem alma işlemi. Cevabı tabi ki hayır bu işlemi biten inşaat projenizden sonrada uygulayabilirsiniz. Yani illaki kaba inşaat sırasında değil sonrasında da uygulanabilir. Sonrasında uygulanan nem kurutma ne işe yarar diye düşünmeden edemeyebilirsiniz. Şöyle ki diyelim inşaatın zemin kaplama işlemi yapılacak epoksi laminant ya da parke işleminden önce zeminin neminin mutlaka alınması gerekir. Yine banyo ve mutfaklara fayans döşenecekse mutlaka nem kurutma işlemi inşaatınızda yapılmadır. Aynı şekilde duvar astarı çekilmeden önce tavanlar içinde nem kurutma işlemi uygulanıp astar ya da sıva bu şekilde çekilmelidir. Bu nem alma işleminin asıl amacı hem kullanılan malzemelerin uzun ömürlü olması hem de ileride oluşacak rutubeti önlemektir. Bu işlemi yaptırmak için bir çok sebebimiz olsa da asıl önemli sebep itibardır. Eğer büyük bir inşaat firması isek ya da bu yolda ilerlemeyi düşünüyorsanız mutlaka ama mutlaka işinizi sağlam yapıp zamanında teslim etmek zorundasınız.

Yeni Yapılan İnşaatta Rutubet Oluşması Normal midir ?

Rutubet; nemin sayesinde ve uygun koşullarla oluşan küflenmedir. Sağlığa oldukça zararlı ve kesinlikle hem maddi hem manevi kayıplara yol açabilmektedir. Kullanılan malzemeyi çürütür ya da yapışmamasını sağlar bu da size sürekli ek masraf demektir. Rutubetin oluşması için en önemli şart ise nem dedik peki nem nedir ? Aslına bakarsanız nem ortam içerisindeki su buharıdır. Ve suyun kullanıldığı her yerde su buharı bulunmaktadır örnek verecek olursak betonu elde etmek için su kullanırız. Çimento ve suyu karıştırarak elde edilen harç zamanla kurur. Fakat dış yüzeyi kurusa da iç yüzeyinin kuruması zaman alacaktır. Eğer bu kurumayı beklemezseniz beton yüzeyinde çatlama ya da tek uygulamada örneğin bir çivi çaktığınız anda çatlama meydana gelecektir. Aynı şekilde bu beton kurumadan üzerine sıva çekilirse betonla uyum sağlamayan sıva düşecektir. Aslında en iyi çözüm hem inşaat halindeki yapıyı kurutmanız hem de sıva gibi astar yüzü kurutup mutlaka nem alma işlemini uygulatmanız olacaktır. Şunu unutmayın nem kurutma işlemi uygulanmayan tüm yapıların betonlarının içinde bir miktar nem kaldığından zamanla oluşacak küfün önüne geçebilmek adına ve yapınızın sağlamlığına güvenebilmeniz için mutlaka nem kurutma işlemi yaptırmalısınız. İnşaat nem kurutma işleminin tercih sebebi inşaatınızın en iyi şekilde bitirmek olsa da kimi zaman bu sebebin dışında da kullanılabilmektedir. Yaptığınız her projenin sizlerin çocukları olduğunu düşünelim bu yapılar inşaat halindeyken epey bir savunmasızdır. Ve en büyük düşmanı maalesef sudur. Şöyle ki siz inşaatınızı yaparken olası bir yağmurdan sonra eğer sizin göremediğiniz bir çatlak varsa bu çatlaktan sızan ince suları inşaatınız emecektir. Böylece siz fark etmeseniz de bir nemlenme söz konusu olacaktır. Aynı şekilde herhangi bir kazada ya da sel gibi felaketlerin sonucunda yapınız tekrar su ile yıpranabilir. Siz ne kadar iç ve dış yalıtım yapsanız da inşaatınız da var olan gizli düşmanın önünü kesmedikçe başınıza bela olacaktır. Nem kurutma cihazımız inşaatlar için özel olarak tasarlanmış olup inşaat alanında eşit görev yapabilmek adına tüm nemi alabilmek için tasarlanmıştır. Bizim öncelikli görevimiz müşteri memnuniyetidir. Sizin memnuniyetiniz ise kusursuz sonuçlara bağlıdır. İşinizin en iyi şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız mutlaka nem kurutma cihazlarımız hakkında bilgi almalısınız.

İnşaat Nemini Kurutan Cihazların Çalışma Kapasitesi Ne Kadardır ?

İnşaat Nem Kurutma cihazları yüksek kapasitede çalıştığından sanayi alanında oldukça yüksek verim elde edilebilmektedir. Kullandığınız alanın ölçülerine göre seçeceğiniz kurutma cihazı ile inşaatınızın betonlarının ve diğer yapı malzemelerinin korunarak kullanmanıza olanak sağlar. Sıva ve şap uygulamaları sonrasında kuruma süresini beklemeden zaman kaybı yaşamadan kurutma cihazlarını kullanabilir. İnşaat yapımında özellikle sıva ve şap uygulamaları sonrasında kurutma süresini beklerden daha fazla zaman kaybı yaşamamak adına kurutma cihazlarını kullanarak bu süreyi en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz. İnşaat yapımında sizi bekleyen en büyük düşman nemdir. Nem ve ıslaklıktan kaynaklanan malzeme kaybına yol açan manevi ve maddi sorunlar çıkardığını biliyorsunuzdur. Bu durum hem inşaat sahibine kötü bir itibar bırakabilir hem maddi hem de manevi olarak zarara uğramış olursunuz. Mevcut binanızın rutubet nem sorunu var is bunun sebebi inşaat halinde iken binanıza nem kurutma işlemi yapılmamasından kaynaklanıyor olabilir. Betonun ıslaklığı kısa sürede malzemenin çürümesine zeminin kalkmasına boyaların şişmesine ve kabarması gibi negatif durumları da beraberinde getirmektedir. Bunun önlemini  inşaat halinde iken yerinizi nem alma cihazlarını kullanarak ve kurutma işlemini yaparak daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. İnşaat nem alma hizmeti aldığınız anda binanıza uyguladığınız ısı yalıtım daha sağlıklı bir şekilde çalışacaktır. Maddi kayıplarında önüne geçmekle birlikte daha sağlıklı bir yaşam alanı elde edeceksiniz. Yapı malzemeleriniz bozulmadan uzun süre dayanıklı olacak kışın daha az yakıtla daha çok ısınacaksınız.

Beton Dökümü Sonrası Neden Kurutma İşlemi Yapılmalıdır ?

Sadece betonların dökümü ve kurutulması aşamasında kurutma işleminin yapılması daha sonra nem sorunun tekrar baş göstermemesi için yeterli bir uygulama değildir. Bu yüzden inşaatınız da nem alma işlemini de uygulamanız gerekmektedir. İnşaat alanında her aşamada su kullanıldığından binanın yapısında sağlamlık elde etmek istiyorsanız mutlaka kurutma cihazlarını kullanmanız gerekmektedir. Cihazlarımız tüm dünyada kullanılmakla birlikte profesyonel olan ekip arkadaşlarımız gerekli teknik kontrolleri yaparak ve her aşama sonrasında gerekli kuruluk ve nem ölçümlerini yaparak sizlere sağlıklı ve somut sonuçları elde edebileceğiniz hizmetleri sunmaktadır. İnşaatınızın daha sağlam ve sağlıklı olabilmesi için mutlaka kurutma cihazı kullanmalısınız. Bu size fazladan masraf gibi dursa da sağladığı yarardan faydalardan dolayı aslında büyük bir kazanç olduğunu fark edeceksiniz. Hem firmanızın itibarı hem de maddi kayıp yaşamadan belirlenen bütçede ve zamanda iş bitirmesi olunca bunların gerçeklemesi için oldukça uygun bir fiyata temin edebileceğiniz ve inşaat bitimine kadar her aşamada güvenle kullanabileceğiniz nem kuruma cihazlarımız dan yararlanabilirsiniz. Neme bağlı olarak yaşayacağınız tüm sorunları çözmek bizim işimiz. Uzman kadromuzla sadece hizmet öncesinde değil hizmet sonrası ve hizmet alırken destek alabilirsiniz. Firmamız siz nerde olursanız olun firmamız size bir telefon kadar yakındır. İnşaat kurutma hizmetini siz değerli müşterilerimize sunarken; son teknoloji cihazlarımız ve tespit makinelerimiz ile en küçük nem oranında en düşük ıslaklık değerlerine kadar hepsinin tespit edildikten sonra en uygun kurutma yöntemi ve cihazının hangisi olduğuna uzman kadromuz ile birlikte karar vermekteyiz.   Bilgi ve destek için bizimle 0532 524 87 28  numarasından veya iletişim sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz