Zemin Nasıl Kurutulur

Mys Nem Kurutma ile İşinizi hızlandırıyoruz. Zamandan Kazandırıyoruz...

Zemin Nasıl Kurutulur

Zemin Nasıl Kurutulur

Zemin nasıl kurutulur sorusu özellikle inşaat sektöründe en çok sorulan sorulardan birisidir.

Zemin kurutma işlemi nem ve rutubet yüzünden oldukça önem arz eden bir işlemdir.

Bu nedenle özellikle inşaat sektöründe zemin nemi alınmadan diğer işlemlere başlanmamalıdır.

Zemin kurutma işlemleri birkaç yıl öncesine kadar güneş ısısından faydalanılarak yapılmaktaydı. Yaz ayları bu zemin kurutma işlemi için tercih edilen aylardı.

Güneş ısısının yetemediği yerlerde ise zeminin kendi kendine kuruması beklenirdi.

Güneş enerjisinin yeterli olmadığı alanlarda kış aylarında ısınmak için kullandığımız elektrikli ısıtıcılar zemin neminin yok edilmesi için kullanılmaktaydı.  

Ancak güneş enerjisi ve elektrikli ısıtıcılar zemindeki nemin tamamen ortadan kalkması için yeterli değildi. Artık zemin neminin yok edilmesinde kullanılan en etkili yöntem nem almaz cihazlarıdır.

Artık teknolojinin son ürünü olan nem kurutma cihazları zemin neminin kısa sürede yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Zemin kurutma işlemlerinde %100 olumlu sonuç veren nem kurutma cihazlarının kullanımı da bir o kadar kolaydır.

Nem kurutma cihazlarının zemindeki nemi ve rutubeti yok ettiğini artık biliyoruz. Peki, nem alma cihazlarıyla zemin nasıl kurutulmalı?

Zemin neminin kurutulması için nem alma cihazlarına ihtiyacınız olacaktır. Temin edeceğiniz nem alma cihazının kullanım koşullarını satın aldığınız ya da kiraladığınız firmadan öğrenirseniz cihazı da doğru kullanmış olursunuz.

Nem alma cihazlarının en etkin özelliği üzerinde yer alan higrostat seviyesidir. Higrostat seviyesi sayesinde zemin üzerinde yer alan nem istenildiği gibi ayarlanabilmektedir.

Nem alma cihazlarının alt bölümünde yer alan tekerlekler cihazın zeminin üzerinde rahatça hareket etmesini sağlamaktadır. Bu şekilde zemin üzerinde cihazdan kaynaklanan sürtünme ve çizilmeler meydana gelmemektedir.

Zemin üzerindeki nemi ölçerek cihazı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ortaya çıkan farkı gözlemleyebilirsiniz. 

Nem alma cihazını nemini alacağınız zeminin üzerine iyice yerleştirilmelidir. Cihaz zemine ne kadar doğru yerleştirilirse o kadar hızlı ve etkili sonuç verecektir.

Özellikle inşaat sektöründe, yeni yapılandırılan binalarda zemin kurutma işlemi yapılmadan diğer işlemlere geçilmemektedir.

Nem kurutma cihazları sayesinde bir haftada kurutulan zeminler sadece bir gün içerisinde kurumaktadır.

Bunun sebebi, cihazlar da motor ısınma sıkıntısının yaşanmamasıdır. Bu durumda cihazda herhangi bir risk meydana gelmemektedir.

Zemin nemi alma cihazı kullanırken tahliye hortumunun kullanılıp kullanılmadığı sıkça kontrol edilmelidir.

Zemin nemi nasıl kurutulur sorusunun cevabı nem kurutma cihazlarının kullanımının bilinmesidir.

Nem alma cihazları zemin üzerinde nem alma işlemini gerçekleştirirken hızlı bir şekilde dolabilir. Bu durumda depo devamlı kontrol edilmeli, dolduysa boşaltılmalıdır.

Zemin kurutma cihazı deposunda biriken su boşaltılmazsa cihaz durabilir ve çalışmayabilir. Bu durum makineye zarar verecektir.

Zemin nasıl kurutulur diye merak ediyorsanız sizlerin hizmeti için çalışan firmamızdan bilgi alabilir ve gerekli malzemeleri temin edebilirsiniz.

Sizler de yaşam alanlarınızda nemin yok edilmesini istiyorsanız nem kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz.

Copyright © 2010 Mys İnşaat Nem Kurutma Hizmetleri.

Mys Nem Alma Kurutma Firması olarak Kurutma ve Isıtma Alanlarında Verdiğimiz Hizmetler; Nem Alma, Nem Kurutma, Beton Kurutma, Şap Kurutma, Duvar Kurutma, Zemin Kurutma, Yapı Kurutma, Tavan Kurutma, Sıva Kurutma, Epoksi Kurutma, Bina Kurutma, Parke Kurutma, İnşaat Kurutma, Ardiye Kurutma, Rutubet Kurutma, Şantiye Kurutma, Depo Kurutma, Ambar Kurutma, Alçı Kurutma, Isımak Kurutma, Nem Kurutma Firması, Nem, Rutubet, Küf ve ıslak ortamlara son veriyoruz.

WEB TASARIM & SEO : Penda Creative